Proč používat vlňáčky?

Používání vlňáčků je považováno za nejzdravější způsob přebalování, zejména v horku a pro citlivé děti. Vlňáčky, které nabízím, jsou upleteny z čistě přírodní 100% ovčí vlny ze Šumavy nebo ze 100% vlny merino určené na vlňáčky. Tyto vlny jsou certifikovány pro děti do tří let, od českého zpracovatele.

Ovčí vlna má vysoký obsah lanolinu vyznačující se antiseptickými a anitialergickými vlastnostmi. Přirozeným způsobem reguluje vlhkost tím, že na sebe váže moč. Zároveň pohlcuje zápach a především zajišťuje maximální prodyšnost

Oba druhy vln nejsou barveny, přesto si můžete u 100% ovčí vlny vybrat z několika odstínu. 100% vlna merino je pouze bílá.

 

Jak o vlňáčky pečovat?

Před prvním použitím je potřeba vlňáčky naimpregnovat. Existují hotové lanolinové kúry, já však doporučuji vyrobit si vlastní. Je velmi levná a účinná. Návod naleznete v menu. 

Vlňáčky mají velkou samoobnovovací schopnost, proto se nechávají mezi jednotlivými přebalováními pouze provětrat, impregnaci je nutné opakovat až cca po 1-2 měsících. Impregnace vlnu regeneruje a obnovuje její příznivé vlastnosti.

Pokud vlňáčky potřebujete přeprat, tak pouze ručně na 30°C v prostředku na vlnu nebo šamponu. Jen šetrně pomačkat, vyždímat v ručníku a nechat volně proschnout (ne na slunci). Praním se lanolin vymývá a snižuje se tak funkčnost vlňáčků.

K provlhávání také může docházet, když váha dítěte dlouhodobě tlačí na vlňáčky. V těchto případech je vhodné přidání samostatné vlněné vložky. Pro starší děti, které hodně čůrají nebo na noc jsou řešením vlňáčky dvojité.

 

Zkušenosti s vlňáčky a moje děti

První jednoduché vlňáčky jsem upletla, když se v roce 2008 narodil můj starší syn. Nebyla jsem si jistá, jak budou fungovat, tak jsem měla pro jistotu koupeny i značkové vlňáčky. K mému překvapení však svou funkci plnily stejně, zatímco však z těch značkových brzy vyrostl, ty domácí nějak rostly s ním a vydržely mu celý rok. Jak byl starší, přes den mu stále stačily jednoduché - tedy z jedné vrstvy vlny upletené vlňáčky, v noci však začal hodně čůrat, tak jsem to zkusila s dvojitými a bylo po problému. Prověřit vlňáčky jsem mohla později i u svého mladšího syna.

V předškolním věku jsme ovčí vlně zůstali věrní ve formě vlňáčků longies, které nosili v zimě místo punčocháčů do lesní školky.

K pletení vlňáčků ze 100% vlny merino jsem se dostala, až moji kluci plenkám odrostli. Přivedly mě k tomu obavy některých maminek, jestli 100% ovčí vlna nebude jejich děti kousat. 100% Merino je jemnější, ale dle zkušeností zákaznic funguje stejně.

Hodnocení nakupujících si můžete přečíst na stránkách https://www.fler.cz/hodnoceni?uid=36835